Restaurace Stará rozvodna

Pracujeme na projektu Restaurace v bývalé rozvodně v Dolní oblasti Vítkovic. Spojení industriálních prostor s moderní architekturou, připomínky pracovní atmosféry dělníků víkovických železáren i stylu dřívějších majitelů Rotschildů bude zajímavou souhrou, kterou stojí zato navštívit.

Status

Klient

Rok

Spolupráce

Projekt

Soukromý investor

2019

David Kotek / PROJEKTSTUDIO

Malý dům ale mnoho limitů. Obnova kulturní památky v zóně NKP je velkou výzvou, kde je nutné překonat řadu překážek, a naši klienti mají proto náš veliký obdiv a nesmírně jim fandíme při obnově této krásné stavby!

Rekonstrukce, která musí vyvážit záměr investorů s požadavky památkářů, zapadnout do kontextu, splnit novodobé zákony a normy a také účel, ke kterému nebyla původně určena = skvělý úkol pro architekta!

Dům projde náročnou rekonstrukcí, při které je potřeba postupovat s citem a také s velmi promyšleným plánem. Stavba, kde s nosnou konstrukcí spolupůsobí i primárně výplňové zdivo, ocel, která za dobu neúdržby významně zkorodovala nebo nádherné klenby pod střechou, které se částečně bortí, to vše jsou pro nás výzvy, a otázky k řešení.

Krása utility

Návštěva restaurace je zde zážitek nejen gurmánský, ale také pro milovníky historie, architektury, industriálních staveb a výjimečné estetiky. Naším návrhem provádíme zákazníky vertikálním prostorem tak, aby mohli sledovat původní nosné konstrukce a tvarosloví stavby. Návštěvník vnímá původní proporce a dispozice stavby. Po centrální schodišti dojde do společenského sálu, kde lze uspořádat večírek nebo třeba svatbu. Unikátní prostory, ke kterým není třeba nic dodat, neboť mluví za sebe.

Sledujte aktuality na sociálních sítích:

  • Facebook - Andrea Jašková Architekt
  • Instagram - Andrea Jašková Architekt
  • LinkedIn - Andrea Jašková Architekt
  • Pinterest - Andrea Jašková Architekt
  • Twitter - Andrea Jašková Architekt

Přihlaste se k newsletteru a odebírejte novinky:

© 2020 Andrea Jašková Architekt