Zajímá Vás na čem pracuji?

Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte aktuální informace na sociálních sítích.

©2019  Andrea Jašková Architekt

o mně

Andrea Jašková

Architektura mne provází již od raného dětství, kdy jsem obdivovala krásné stavby, budovala vlastní a od mala se také pohybovala v prostředí stavebnictví. Stavby, jejich funkčnost a estetika mne vždy fascinovaly. 

 

Architekturu jsem vystudovala na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Poté jsem pracovala v několika architektonických ateliérech a od roku 2011 začala pracovat na vlastních projektech.

Zajímá mne téměř vše, současná architektura, design a umění, fotografie, hudba, cestování, jóga, životní styly i příběhy lidí, pro které navrhuji... 

můj přístup

k architektuře

Architekturu vnímám jako strukturu prostředí, který nás obklopuje, které nás utváří. Je to komplexní prostor, který nemá jasně definované hranice. Nerozděluji stavby na exteriér a interiér, velké a malé, významné a méně významné. Důležitá je pro mne nosná myšlenka, přístup k zadání a výsledná kvalita architektury.

 

Navrhuji domy pro jejich uživatele, spokojené klienty, ale také s ohledem na jejich životnost. Klient často řeší svou aktuální vizi na základě stávajících zkušeností. Architektura by ale měla mít určitý přesah, možnost se do budoucna vyvíjet, reagovat na vnější změny i měnící potřeby jejich uživatelů. Důležitý je respekt k přírodě i místu. Méně je někdy více, ale nesmí to být nuda!

Spolupráce s Vámi

Aby vznikl dobrý projekt, musíme si spolu rozumět. Abychom si mohli rozumět, musíme se poznat! Já Vás před vlastním navrhováním trošku vyzpovídám, abych zjistla, co potřebujete a co je Vám blízké. A abyste lépe poznali Vy mne, připravila jsem pro Vás zásady, které jsou důležité pro mne, a také povídání na blogu, kde se o mě můžete dozvědět více.

ORIGINALITA

Mám svůj styl, nikdy nekopíruji a nepřekresluji, nejspíš Vám navrhnu dům, který nikdo ve Vašem okolí nemá, ale proto hledáte architekta!

DŮVĚRA A SYMPATIE

Pokud má být výsledek dokonalý, musíte mi věřit. Klient vidí stavbu, architekt kontext - myslí v souvislostech, hledí do budoucna. Myslí za Vás. A musíme si sedět! Mít podobný vkus...

EKOLOGIE

Nejraději navrhuji domy z přírodních materiálů, šetrné k přírodě. Nízkoenergetické, které šetří přírodu a Vám peníze. Ráda bych postavila "bio dům".

Zdravá stavba = Vaše zdraví!

SPOLUPRÁCE

Navrhuji pro Vás a bez Vás by to nešlo! Všechny projekty vzešly z diskuze a reflektování Vašich potřeb. Zajímá mne, jak žijete, Vaše koníčky, přání i každodenní rutina...

SPOKOJENOST

Je důležité, aby byl spokojený klient. Ale také architekt! Dobrý návrh musí být také dobře proveden. Proto spolupracuji s řadou profesionálů od projektantů po realizační firmy, na které se mohu spolehnout. Jde nám všem o Váš dokonalý projekt.

Mé projekty v médiích

Na většině projektů pracuje celý tým lidí - projektantů, specialistů, realizačních firem, na některých jsem pracovala s kolegy architekty, a nakonec nám realizace krásně nafotili naši fotografové, a tak všem patří veliké díky. Bez spolupráce by to nešlo!

O projektech na webu

O některých mých projektech napsaly české i zahraniční internetové magazíny, většinou na těchto stránkách naleznete více článků k různým mým projektům.

Show More
Moderní byt 10/2015

Podkrovní byt na Letné