Zajímá Vás na čem pracuji?

Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte aktuální informace na sociálních sítích.

©2019  Andrea Jašková Architekt

Rekonstrukce domu

Psáry u Prahy

 

Bílá dává prostor barevnosti přírody

Rekonstrukce interiéru rodinného domu v Psárech začala v první fázi renovací koupelen. Větsí koupelna v podkroví je určena pouze pro majitele, malá koupelna v přízemí domu je vyhrazena pro hosty.

 

Koupelny jsou orientovány na sever, také proto si majitelé přáli, aby byly co nejsvětlejší. Na severní straně pozemku nejsou žádní sousedé, leží na hranici s krásným listnatým lesem.

 

Proto jsem návrh obou koupelen založila na výhledu do korun stromů. Čistě bílá barva koupelen dává vyniknout obrazu krajiny, který se stále proměňuje. Okolní příroda se stává každodenní součástí interiéru.

Chytrá úložná řešení

Koupelna skýtá dostatečné množství úložných prostor, přesto je vše skryto před zraky návštěvníků. Velká plocha zrcadla, zásuvky s automatickými výsuvy nebo skleněný pult s vanou pro dva, to vše představuje kapacitu pro potřeby větší rodiny. V koupelně je tedy vše po ruce a zároveň vždy působí čistým a udržovaným dojmem.

Podsvícení zrcadla, osvětlení pultu s vanou a hlavní osvětlení v podhledu koupelny umožňuje měnit světelnou atmosféru. Z příjemně relaxačního osvětlení tak lze přejít až na intenzivní světlo podobné dennímu osvětlení.

Malá koupelna v přízemí je také navržena v obdobném minimalismu. Povrchy jsou z bílé cementové stěrky. Parapet přechází přes umyvadlový pultík do police ve sprchovém koutu.

Jednoduchost a čistota

Další fází po realizaci koupelen byla rekonstrukce ložnice, pracoven a schodišťového prostoru. Jelikož v domě nebyly dobře vyřešeny úložné prostory snad nikde, pustili jsme se do úprav krovu a posunu jednotlivých příček. Získali jsme tak úložné prostory po celém obvodu ložnice i pracoven, které svou jednoduchostí a realizací v bílé barvě působí téměř neviditelně. 

Kompaktní hmotu skříní nabourává jen několik dřevěných nik a prvků, jako jsou police a stoly. Využité jsou i prostory v šikminách a pod střechou. Své místo zde má i majitelův pejsek.

KLIENT / soukromý investor

AUTOR / Andrea Jašková

ROK / 2012