Zajímá Vás na čem pracuji?

Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte aktuální informace na sociálních sítích.

©2019  Andrea Jašková Architekt

 Interiér bytu 

 Nová Karolina 

Oživit a dodat osobitost

Majitelé bytu v areálu Nová Karolina mne oslovili s tím, že by chtěli dodat již částečně zařízenému bytu dodat atmosféru a osobitý charakter. 

Byt se nachází ve zcela novém komplexu obytných budov v centru Ostravy. Je jednoduchý, minimalisticky zařízený, ale působí poněkud chladně a anonymně. 

V interiéru jsou již hotové některé vestavné skříně, kuchyně a koupelna, vše v bílém lesklém provedení. Podlahy jsou z tmavě hnědého dřeva, kuchyňská pracovní deska je černá, jinak je vše ponecháno v základní bílé. 

 

Je tedy potřeba byt dovybavit a s pomocí vhodných prvků a doplňků oživit a vložit tak interiéru duši. Majitelé mají rádi spíše přírodní tlumené odstíny, které jsem se rozhodla malinko narušit jednoduchou barevností.

Hlavní obytný prostor

Na stávající prvky navazuji jednoduchou a kompaktní linií úložných skříněk pod televizí. Stěnu za ní pak podtrhuji přirozenou a krásnou kresbou dýhy ořechového dřeva. 

Hlavní prostor je zdůrazněn zvýšeným stropem, do kterého jsou nahodile rozhozeny minimalistické lampy. Prostor oživí petrolejové závěsy a dominantní křeslo.

Vstupní část

 

Ve vstupní chodbě je navržena sestava úložných skříní s vloženou nikou - lavicí a odkládacím prostorem. Chodbu vizuálně prodlužuje zrcadlo, umístěné proti vstupním dveřím. 

Pracovna

Místnost, která je vyhrazena jako pracovna, šatna a pokoj pro hosty je navržena tak, aby splňovala podmínky pro současné využití, ale do budoucna umožnila přeměnu na dětský pokoj.

Modulární úložné skříňky lze přestavět na dětský nábytek, konferenční stolečky zapadnou do skříňové sestavy a mají variabilní využití.

Ložnice

Čelo dvojlůžka je navrženo ze stejné ořechové dýhy s výrazným fládrem, jako je použito v obývací části. Zároveň slouží jako dlouhá police na knihy.

Komody na protější stěně pak přecházejí v kosmetický stolek, pod nějž se skryje i polstrovaná lavice.

KLIENT / soukromý investor

AUTOR / Andrea Jašková

ROK / 2016