Koupelna pro hosty

Koupelna pro hosty

REALIZACE
2013
LOKALITA
Psáry u Prahy
KLIENT
soukromý investor
AUTOŘI
SPOLUPRÁCE
Ondřej Lipenský

Rekonstrukce interiéru rodinného domu v Psárech začala v první fázi renovací koupelny. Jedná se o malou koupelnu pro hosty, umístěnou v přízemí domu s výhledem do zahrady. Koupelna je orientována na sever, také proto si majitelé přáli, aby koupelna byla co nejsvětlejší. Dominantou koupelny je okno, kterým je vidět na zalesněný protisvah.

KONCEPCE

Koupelna je světlým místem v domě. Pod úzkým oknem do zahrady je navržen pult, ve kterém je zapuštěno umyvadlo. Úložný prostor po stranách je doplněn ještě policí pod umyvadlovou deskou. Na pult s umyvadlem navazuje přizdívka, která probíhá do sprchového koutu, kde tvoří polici. Podomítkové baterie v minimalistickém duchu jsou v bílé barvě a spolu s bílým povrchem stěn a stropů odrážejí čistotu. Základní osvětlení koupelny je nepřímé ukryté v podhledu a pod policemi. Pro případ zvýšené potřeby dokonalého osvětlení jsou zde i výkonná stropní led svítidla. Bezrámová skleněná zástěna sprchového koutu je téměř neviditelná a neruší dojem otevřeného prostoru.

 

MATERIÁLOVÉ ŘEŠENÍ 

Povrch stěn tvoří broušená cementová stěrka napuštěná speciálními oleji. Na podlaze je bílý nátěr, určený do vysoce zatěžovaných prostor, takže je velmi odolná proti vodě i poškrábání. Baterie jsou v bílém lesklém provedení a zůstávají tak beze stopy vodního kamene.