Malá kuchyně

Malá kuchyně

PROJEKT
2014
LOKALITA
Praha Kobylisy
KLIENT
soukromý investor
AUTOŘI

Majitelka malého panelového bytu se rozhodla pro jeho rekonstrukci a přizvala mne k plánování nové kuchyně. Prostor, který tvoří dvě místnosti, je opravdu minimální a má fungovat jako kuchyňský kout s jídelnou. Cílem bylo nezahltit jej nábytkem, ale naopak otevřít, propojit, odlehčit. Propojení místností zkosením průchodu kuchyni opticky zvětšuje, působí prostorněji a vzdušněji. Zkosení, které je použito i na nábytku v jídelně dodává malému prostoru netradiční lehkost a dynamičnost. 

Kuchyně je srdcem bytu

Ať už se vaří, stoluje, povídá, pracuje, všichni se sejdou v kuchyni. Kuchyně je vždy v pohybu. Je místem setkávání rodiny. Kuchyně by tedy měla dodávat energii a být inspirativním místem pro kreativní nápady. K tomu zde slouží i velká magnetická tabule pro sdílení receptů, rodinné fotografie, koláž zajímavostí nebo nákupní seznam...

Dejte své kuchyni novou tvář

Kuchyni většinou budujeme na 10, 20 i více let... Vytvořit "nadčasový design" je tedy více než žádoucí. Nebojte se ale experimentovat. I kuchyni, která je navržena z tradičních materiálů a přírodních odstínů lze dodat šmrnc. Můžete ji podle libosti a bez větších zásahů změnit pomocí textílií, obrazů, květin, nebo do kuchyně integrujte velkou nástěnku, která bude žít vlastním životem a kuchyně tak nikdy nebude nudná...

 

Když do kuchyně umístíte malou knihovničku, kterou budete mít "při ruce", můžete také skvěle vyplnit čas mezi jednotlivými kuchařskými úkony. Využíjte také prostor u okna, který si můžete vybavit polstrováním a polštáři a pozorovat život na ulici. Okna jsou také skvělým místem pro pěstování bylinek. Můžete je zkusit zavěsit třeba vzhůru nohama.

 

Truhlářsky na míru

Pokoj je navržen v kombinaci bílé desky a dubového masivu, který koresponduje s původní parketovou podlahou. Důraz je kladen na jednoduchost, čistotu a kvalitu detailů. Interiér byl vyroben na míru tak, aby ukryl elektrický bojler, schovaný v rohové skříni, nebo aby umožnil umístění dřezu s výhledem z okna do sníženého parapetu.